برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی: هرچند که بیشتر اوقات اصطلاح برنامه نویسی با کدنویسی، هم معنی در نظر گرفته می شوند ولی این دو ابعاد متفاوت توسعه و تولید نرم افزار هستند.

کدنویسی چیست؟
به زبان ساده، کدنویسی به عنوان راهی برای ترجمه دستورالعمل‌های انسان به کامپیوتر یا موبایل است. این کد نوشته شده به یکی از زبان ها به ماشین می گوید که چگونه رفتار کند و به اقدامات خاص پاسخ دهد. اگر علاقه مند به ایجاد این نوع چیزها، بازی ها و نرم افزارهای جالب هستید، باید دانش اولیه در مورد زبان های برنامه نویسی را داشته باشید.

برنامه نویسی چیست؟
برنامه‌ نویسی فرآیندی است که چگونگی اجرای دستورات را تحلیل و طراحی می کند. با مهارت های برنامه نویسی، احساس می کنید که یک ابر قهرمان هستید. این به شما امکان می دهد روش حل مسائل را یاد بگیرید.

کد نویسی برنامه نویسی
زیرمجموعه ای از برنامه نویسی است که با ایجاد کدهای قابل خواندن توسط ماشین کار می کند. برنامه نویسی فرآیند ساخت نرم افزار است که شامل تصحیح کدها نیز می باشد.
کدنویسی ساده را می توان بدون استفاده از هیچ نرم افزاری انجام داد. می توانید از WordPad یا Notepad استفاده کنید. برنامه نویسی مستلزم بررسی اسناد و تجزیه و تحلیل آنها است که استفاده از ابزارهای اضافی را ضروری می کند.
کدنویس فقط باید اصول زبان های برنامه نویسی را درک کند. برنامه نویسان باید تجربه عملی در طراحی الگوریتم ها، مشکلات مدل سازی، پردازش داده ها و مدیریت پروژه را داشته باشند.
کدنویس راه حل ساده یا بخش کوچکتر پروژه بزرگتر را ایجاد می کند. برنامه نویس برنامه های کاربردی، محصولات نرم افزاری و وب سایت های کاملاً کاربردی را ایجاد می کند.
برنامه نویسی

مشخصات دوره

برنامه نویس
18/000/000 تومان
  • 48جلسه
  • خصوصی - نیمه خصوصی

سر فصل‌های دوره برنامه نویسی

چگونه برنامه‌ نویس شویم؟

حل مساله نیاز به قابلیت هایی نظیر دقت، سرعت، خلاقیت، تیزبینی، تمرکز، حوصله، پشتکار، قدرت تجسم، نظم و غیره را دارد و بدیهی است که درجه پیشرفت و یا قابلیت مادرزادی در تمام افراد یکسان نیست و ما نیاز داریم مواردی از این دست را متناسب با هم به تکامل برسانیم. پس بهتر است بگوییم برای برنامه نویس شدن باید موارد فوق را در قالب الگوریتم ها و ساختار داده بهبود ببخشیم. همه ی انسان ها به راحتی می توانند زبانهای کدنویسی را آموزش دیده و در آن تبحر پیدا کنند ولی آیا کدنویس ها می توانند به سادگی مسایل سازمانی را تحلیل و ساده نمایند؟ بعنوان مثال ما زبان های HTML، JAVA و حتی SQL را یاد گرفته ایم ولی باید بتوانیم مسایل را روی یک برگه تجزیه و تحلیل کنیم تا بگوییم برنامه نویس هستیم.

 

کدنویس یا برنامه نویس؟

این مفهوم در واقع به تجزیه و تحلیل، حل مسال و برنامه ریزی اشاره دارد و کدنویسی ابزاری جدید برای استفاده از دقت و سرعت ماشین ها می باشد. هیچگاه کدنویس را با برنامه نویس یا آنالیزور سیستم یکی ندانیم. آیا وقتی محاسباتی را در نرم افزار اکسل انجام می دهیم برنامه نویسی کرده ایم؟ پاسخ ما باید یک “بله” بزرگ باشد، حتی اگر کدنویسی صورت نگرفته است ولی مساله ای را حل کرده ایم.

 

مفاهیم پایه

 

حل مساله و الگوریتم

 

مهندسی نرم افزار

 

پایگاه داده ها

 

زبان های تولید نرم افزار

 

آشنایی با Java

 

ASP.Net

 

C#(Win)

 

نقشه راه برنامه نویسی تحت وب

 

HTML

 

CSS

 

C#(Web)

 

JavaScript

 

SQL Server

 

Publish & Run