6 نکته برای یادگیری برنامه نویسی

7 نکته برای یادگیری برنامه نویسی

 

6 نکته برای یادگیری برنامه نویسی

یادگیری برنامه نویسی، برای نسل جوان و علاقمندان به تکنولوژی دیجیتال بسیار مهیج است.

به نظر می رسد همیشه چیز جدیدی برای یادگیری در دنیای برنامه نویسی کامپیوتر وجود دارد.

صرف نظر از جایی که در آموزش برنامه نویسی و برنامه نویسی کامپیوتر خود هستید، پیشرفت بیشتر به شما اطمینان می دهد که تمام دانش مورد نیاز برای موفقیت را دارید.

این هفت نکته را بررسی کنید تا به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه سریعتر و کارآمدتر برنامه نویس کامپیوتر شوید.

1. تمرکز بر اصول
فکر می کنید نیازی به مرور اصول اولیه ندارید؟ دوباره فکر کن مانند هر زمینه دیگری، درک خوب اصول اساسی برای دستیابی به موفقیت بلندمدت بسیار مهم است.

اطلاعاتی که در ابتدای یادگیری برنامه نویسی یاد می گیرید به شما امکان می دهد منطق موضوعات پیچیده تر را بیشتر درک کنید.

اگر برنامه نویسی اولیه کامپیوتر را یاد نگیرید، ممکن است در آینده عقب بمانید. بنابراین، حتی اگر اصول اولیه در ابتدا خسته کننده یا بی اهمیت به نظر می رسند، باید بدانید که یادگیری آنها چقدر ضروری است.

2. یاد بگیرید که کمک بخواهید
دانستن زمان درخواست کمک، مهارتی است که در طول زندگی خود به آن نیاز خواهید داشت، نه فقط در حرفه برنامه نویسی. واقعیت این است که شما قرار نیست همه چیز را بدانید، به خصوص زمانی که تازه شروع کرده اید.

سریع ترین و ساده ترین راه برای به دست آوردن مهارت هایی که برای یک حرفه کدنویسی موفق نیاز دارید این است که از کسانی که پاسخ را دارند بپرسید.

بعد از اینکه سعی کردید به تنهایی پاسخ سوال خود را بیابید، حتما از شخص دیگری بپرسید.

چه به صورت حضوری یا آنلاین این کار را انجام دهید، صحبت با مربی یا معلم خود و گوش دادن به آنچه که آنها می‌گویند زمانی که در حال یادگیری برنامه‌نویس شدن هستید بسیار مهم است.

3. بعد از یادگیری برنامه نویسی، دانش خود را عملی کنید
اگر واقعاً می‌خواهید نحوه کدنویسی را بیاموزید، باید اطلاعاتی را که یاد می‌گیرید به مرحله اجرا در آورید.

ممکن است تعجب کنید که چگونه چیزی که می خوانید می تواند بسیار ساده به نظر برسد تا زمانی که سعی کنید آن را برای خودتان انجام دهید.

بنابراین، در واقع باید همزمان با یادگیری شروع به کدنویسی کنید. به این ترتیب، اطلاعات را فوراً مورد استفاده قرار می دهید. وقتی با انجام کار یاد می گیرید، اطلاعات بیشتر به شما می چسبد.

دوره آموزشی( برنامه نویسی )

4. منابع کدگذاری آنلاین مفید را بررسی کنید
این روزها می توانید منابع اطلاعاتی بی شماری را در اینترنت در مورد هر موضوعی پیدا کنید.

این اطلاعات می تواند به ویژه زمانی که در حال یادگیری برنامه نویسی و نحوه کدنویسی هستید مفید باشد.

چه تصمیم به ثبت نام در یک اردوی راه انداز برنامه نویسی داشته باشید یا صرفاً بخواهید آموزش های رایگان را در YouTube یا سایر سرویس های استریم مشاهده کنید، می توانید فقط با آنلاین شدن در مورد برنامه نویسی چیزهای زیادی بیاموزید.

یکی از مزایای اصلی یادگیری از این طریق این است که می توانید پاسخ های مورد نیاز خود را در قالب های مختلف پیدا کنید.

بنابراین، اگر یک توضیح برای شما منطقی نیست، همیشه می توانید یک توضیح متفاوت را در جای دیگری بیابید. جستجوی منابع اضافی برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس کامپیوتر به شما کمک می کند تا حرفه برنامه نویسی خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

 

5. بدانید چه زمانی باید کنار بروید و از اشکال زدایی کد فاصله بگیرید
هنگامی که در حال یادگیری برنامه نویسی هستید، اشکال زدایی می تواند یکی از خسته کننده ترین فرآیندها باشد.

از این گذشته، پیدا کردن یک باگ ممکن است ساعت‌ها طول بکشد، و زمانی که می‌خواهید مشکل را برطرف کنید، می‌توانید به راحتی حس زمان خود را از دست بدهید.

این می تواند شما را به سمت احساس غرق شدن یا استرس سوق دهد، بنابراین باید یاد بگیرید که چه زمانی از آن فاصله بگیرید و استراحت کنید.

سعی کنید کاری انجام دهید که برایتان لذت بخش است، مانند مطالعه، آشپزی یا ورزش.

برداشتن این مرحله به شما این امکان را می دهد که ذهن خود را به اندازه کافی پاک کنید تا با یک حس تمرکز مجدد به مشکل برگردید.

 

6. بیش از خواندن نمونه کد انجام دهید
وقتی نمونه کد را به دست می آورید، به راحتی می توانید آن را بخوانید و فکر کنید که درک درستی از آنچه در جریان است دارید.

اما زمانی که واقعاً می خواهید یک برنامه نویس کامپیوتر شویدو یادگیری برنامه نویسی را آغاز میکنید، باید این کار را یک قدم فراتر بردارید.

شما در واقع باید کد را اجرا کنید و با آن سرهم بندی کنید تا بفهمید واقعاً چگونه کار می کند.

این روش بسیار مؤثرتری برای یادگیری نسبت به خواندن ساده کد است.

به یاد داشته باشید، خواندن کد به معنای درک آن نیست.

برای شروع یک حرفه کدنویسی موفق، باید سطح عمیقی از درک را پرورش دهید، و بازی کردن با نمونه کد یک راه عالی برای انجام این کار است.

 

نتیجه
یادگیری نحوه کدنویسی در ابتدا هیجان انگیز و حتی کمی دلهره آور است.

اما زمانی که برنامه آموزشی مناسب را انتخاب می کنید و این نکات را به کار می گیرید، تمام اطلاعات و مهارت های مورد نیاز برای شروع یک حرفه برنامه نویسی پربار را به دست خواهید آورد.

به یاد داشته باشید که هر کدنویسی که برای اولین بار شروع به کار می کند کمی با مشکل مواجه می شود و شما نباید انتظار دیگری از خودتان داشته باشید.

این به سادگی بخشی از فرآیند یادگیری است. اما اگر به آن پایبند باشید، این مهارت‌ها را سریع‌تر از آنچه فکر می‌کردید یاد خواهید گرفت.

درباره این مقاله: 

این مطلب گوشه ای از مطالب دوره آموزش برنامه نویسی می باشد که در آموزشگاه اندیشه مانی برگزار می شود، این آموزشگاه دارای دوره های کامپیوتر، بورس و برنامه نویسی می باشد که در غرب تهران و نزدیک به محله های صادقیه، آریاشهر، ستارخان و مرزداران واقع شده است.

دسترسی به این امکان وجود ندارد.